aktualności

Aktualności

 • 12.04.2018
  w jakim kierunku podążają zainteresowania młodych artystów? co ich inspiruje? jakie dziedziny sztuki cieszą się wśród nich popularnością? przekonamy się podczas wystawy „wymiana młodego designu iv”. to wydarzenie o wyjątkowej formule – wystawa polega na wymianie doświadczeń, inspiracji i talentu pomiędzy uniwersytetem swps a partnerską szkołą technikum nr 15. prace z dziedziny designu, fotografii, grafiki użytkowej i komunikacji wizualnej będzie można oglądać od 12 kwietnia 2018 r. we wrocławskiej siedzibie naszej uczelni i technikum nr 15.
 • 16.03.2018
  szanowni państwo.
  z wielką satysfakcją i niekrytą radością prezentujemy nowe, jeszcze ciepłe katalogi grafiki, zawierające najlepsze prace naszych studentów w latach 201. zapraszamy do czytania, oglądania i oczywiście podziwiania.
 • 16.03.2018
  „użytkownicy, producenci, komunikacja, design, reklama. będzie o tym i o tym, jak to się wszystko łączy i dlaczego najczęściej nie. ale czasem tak. i wtedy nikt tego nie zauważa.” w ramach swojego wystąpienia prof. dr hab. michael fleischer przedstawi ogólną koncepcję designu komunikacji, w której przede wszystkim chodzi o spójne, długofalowe i zrównoważone budowanie systemu komunikacji – niezależnie od tego, czy przedmiotem pracy projektowej jest firma, organizacja, państwo czy osoba. to, co jest łącznikiem różnych dyscyplin projektowych, a nierzadko projektanci o tym zapominają, jest właśnie komunikacja społeczna zorientowana na funkcję a nie tylko formę. wiodącym aspektem, które zostanie poruszone w ramach wystąpienia będzie zespolenie kilku wielkości: producenta – designu – komunikacji – reklamy – użytkownika. wszystkie te elementy składają się na proces projektowania komunikacji, co nierzadko widać w tzw. przestrzeni miejskiej (i nie tylko).
 • 15.02.2018
  zachęcamy państwa do zgłaszania swoich prac na 26. wystawę wrocławskiej grafiki użytkowej, organizowaną przez studentki uniwersytetu wrocławskiego pod opieką dr doroty płuchowskiej.„chcemy przypomnieć rzeczy oczywiste czyli udowodnić, że warto inwestować w dobry projekt, czytelne oznaczenia, zrozumiałe znaki, nienachalne szyldy czy dobre identyfikacje wizualne, w skrócie - przejrzyste oraz estetyczne rozwiązania komunikacyjne. to one upraszczają komunikację i rozwiązują problemy. o ile są dobre.” - tak opisują ideę wystawy jej organizatorki.wystawa ma w zamyśle pokazanie „zasobów” wrocławskiego projektowania graficznego, dlatego autorami prac nie będą jedynie agencje kreatywne i profesjonaliści ale też studenci. mimo założenia, że grafika użyt-kowa to projekty wdrożone i zrealizowane, organizatorki również chcą pokazać prace początkujących, zdol-nych studentów, ich możliwości i potencjał.
 • 14.02.2018
  czy można pokochać design? zapewne — szczególnie ten mniej funkcjonalny, niezrównoważony i nierzadko nikomu niepotrzebny. a co z projektowaniem zorientowanym na człowieka i problemy współczesności? ten mniej spektakularny, ale niezwykle istotny wymiar projektowania przybliżą dr krzysztof moszczyński i dr mariusz wszołek podczas wykładu z cyklu „uniwersytet swps w empiku”.

  najbardziej zgrany duet- doktorzy Wszołek i Moszczyński w walentynki w renomie. czy można sobie wyobrazić lepszy sposób na spędzenie tego wieczoru?:)
 • 15.02.2018
  szanowni państwo. zapraszamy wystawę zmiana przez design vol. 6, która będzie miała miejsce we wrocławskim oddziale uniwersytetu swps. wystawa jest częścią obchodów dni z grafiką
 • 21.11.2017
  dlaczego ludzie starają się być do siebie podobni? odpowiedzi mogą być różne: pokazują w ten sposób wzajemny szacunek, kontynuują rodzinne tradycje, tworzą zbiorowości oparte na wspólnej hierarchii wartości reprezentowanej w wizualnym kodzie, ukrywają tożsamość pod maskami i przebraniami społecznych ról, boją się być inni, nie są dość kreatywni by kształtować obraz siebie, brak im zasobów, a też możliwości nabywania różnych przebrań... powojenna polska to z pewnością nie kraj (dla) designerów. ludzie ubrani w takie same lub podobne ubrania sztywno upozowani w ubogim atelier fotografa to jeden aspekt prezentowanych na wystawie zdjęć. nad szablonową ogładą górę bierze prywatność, codzienność i zwykłość prezentowanych scen, kultywujących w procesie fotograficznym moment spotkania fotografa z modelem, kiedy to negocjowana jest pewna wizualna oferta, obraz realizowany z myślą o drugiej osobie, przejmującej rolę publiczności. to my. nawet jak wystawę zwiedzamy oficjalnie, zdjęcia uwzględniają wymiar prywatności. jako publiczność prezentowanych zdjęć jesteśmy inni od tej zakładanej, docelowej, ale jednocześnie robiący to samo, uczestniczący w procesie odgrywania ról. tłem prezentowanego zestawu jest kruchość fotograficznego medium ulegającego erozji naturalnej, chemicznej, fizycznej, kulturowej... co podkreślone zostało na wystawie surowym charakterem zdjęć, pozbawionych retuszu w większych częściach tła. znaczenia zdjęć zmieniają się zależnie od dekoracji, aktorów poubieranych w te same stroje, kondycji medium, otoczki kulturowej i publiczności, zachowują charakterystyczną tradycyjnej fotografii dwoistość bycia wyreżyserowanym obrazem wpisanym w kulturowe kody i doświadczenia obecności realnych osób.

  o autorach

  kazimiera i karol danielewiczowie – małżeństwo fotografów uwieczniających wizerunki mieszkańców kątów wrocławskich od czasów powojennych, zostawili po sobie zbiór ponad siedmiu tysięcy szklanych negatywów, będących obecnie w posiadaniu stowarzyszenia miłośników ziemi kąckiej. wystawa w obecnym kształcie odbywa się dzięki uprzejmości stowarzyszenia miłośników ziemi kąckiej. kuratorzy: andrzej cichecki (stowarzyszenie miłośników ziemi kąckiej) michał jakubowicz (katedra grafiki, uniwersytet swps)

  szczegóły

  kiedy: 21.11.2017 g. 15:00 gdzie: uniwersytet swps wrocław, ul ostrowskiego 30b. sala 120 zapisy: link