aktualności

Aktualności

 • 11.10.2016
  co jest większe od drzewa? suma wyciętych drzew.

  pod takim hasłem studenci grafiki wraz z aparatami wyruszyli do pobliskiego Lasku Oporowskiego w poszukiwaniu inspiracji. owocem tej wyprawy jest wystawa "photospace 2016. wycinka w lasku oporowskim", na którą niniejszym serdecznie zapraszamy.
 • 21.07.2016
  Jak mawiał Brian Reed: „Wszystko zostało zaprojektowane, ale niewiele rzeczy zostało zaprojektowanych dobrze”. Dobrze, czyli w sposób uwzględniający przede wszystkim potrzeby odbiorców i służący rozwiązywaniu ich problemów. W tym kontekście studenci grafiki Uniwersytetu SWPS szukali problemów projektowych, z którymi mogliby zmierzyć się jako projektanci. Efekt? Kilkanaście inspirujących, autorskich prac prezentowanych w przestrzeni miejskiej we Wrocławiu.
 • 10.06.2016
  Szanowni Państwo. Tegoroczna edycja main event to nie tylko warsztaty kompetencyjne i wykłady dla osób zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku grafika (studia licencjackie) i komunikacja wizualna (studia magisterskie). to również, a dla niektórych przede wszystkim wernisaż prac skoncentrowanych na idei designu partycypacyjnego, czyli dla ludzi, z ludźmi i o ludziach. wernisaż zostanie uzupełniony o wystąpienia studentów i studentek instytutu grafiki oraz o prezentacje pracowni dydaktycznych naszego instytutu. całość zostanie urozmaicona drobnym poczęstunkiem, żeby wygodniej się dyskutowało. serdecznie państwa zapraszamy do uczestnictwa w wernisażu 10.06.2016 o godz. 17:00
 • 10.06.2016
  Main Event, coroczne spotkanie z Instytutem Grafiki Uniwersytetu SWPS, to doskonała okazja, by poznać studia graficzne od praktycznej strony. W tegorocznym programie Main Event znajdą się warsztaty kompetencyjne, wykłady oraz dyskusje ze studentami i z pracownikami Instytutu Grafiki. Dodatkową atrakcją będzie wystawa prac z tegorocznych plenerów dydaktycznych, które odbyły się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i w Międzygórzu w Sudetach.
 • 01.04.2016
  program stypendialny głowa się rusza jest skierowany do osób zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku grafika we wrocławskim wydziale szkoły wyższej psychologii społecznej. aby wziąć udział w programie i móc otrzymać stypendium o równowartości czesnego za pierwszy rok studiów należy wykonać zadanie kwalifikacyjne. w nowej edycji zadanie ma nieco inny charakter - czyli, jak zwykle.
 • 12.05.2016
  Na kulturalnej mapie Wrocławia debiutuje nowe, ciekawe wydarzenie. To bezpretensjonalna, świeża i darmowa wystawa fotografii pt. „Esej” studentów Instytutu Grafiki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Okazja, by zobaczyć te niezwykle interesujące fotograficzne eseje, pojawi się już 12 maja 2016 r. na wrocławskim wydziale Uniwersytetu SWPS.
 • 12.04.2016
  Po sukcesie ubiegłorocznej wystawy „Wymiana młodego designu” wrocławski wydział Uniwersytetu SWPS oraz partnerska szkoła Technikum nr 15 zapraszają na drugą edycję wydarzenia. Wystawa, która potrwa od 12 do 30 kwietnia, to przegląd najnowszych projektów uczniów Technikum nr 15 oraz studentów grafiki Uniwersytetu SWPS a zarazem doskonała okazja, by poznać ciekawe prace z zakresu designu, fotografii, grafiki użytkowej i komunikacji wizualnej.