aktualności

Aktualności

 • 02.03.2016
  Co autor ma na myśli, gdy tworzy to, co tworzy? Czy utożsamia się z własnym dziełem? Istnieje bardzo wiele opinii w tej kwestii, niezależnie od formy ekspresji artystycznej. Tym razem tematem marcowego spotkania Uniwersytetu SWPS w Empiku będzie grafika, a dokładniej grafika wielu płaszczyzn na podstawie prac własnych. 2 marca 2016 r. zapraszamy na spotkanie z wykładowcą naszej uczelni – Jackiem Joostberensem, który opowie o procesie twórczym i swoich niektórych pracach. Wstęp wolny, po uprzednim wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.
 • 08.02.2016
  Korzystając ze sposobności czasowej - okres walentynek - podpowiadamy przy pomocy cudzych tekstów, jak nie korzystać z języka w trudnych, co tu dużo nie mówić, relacjach partnerskich. Teksty zebrane przez Instytut Grafiki Uniwersytetu SWPS można będzie obejrzeć w ramach cyklu wystaw "teksty (z) życia" m.in. na wrocławskim rynku.
 • 17.02.2016
  Reklama wbrew powszechnemu przekonaniu mówi nam więcej o otaczającym nas świecie, niż tylko to, czego nowego potrzebujemy i za ile. To właśnie w reklamie widzimy skondensowaną do piętnastu czy trzydziestu sekund esencję naszej kultury, życia codziennego czy przedstawicieli społeczeństwa. W ramach cyklu „Uniwersytet SWPS w Empiku″ 17 lutego 2016 r. zapraszamy na spotkanie z Martyną Gliniecką, wykładowcą na Uniwersytecie SWPS, która wygłosi wykład pt. „Tańczący biznesmeni w japońskich reklamach, czyli o tym dlaczego inne jest dla nas takie dziwne″. Wstęp wolny, po uprzednim wypełnieniu formularza zgłoszeniowego »
 • 20.01.2016
  W ramach cyklu „Uniwersytet SWPS w Empiku″ 22 stycznia 2016 r. zapraszamy na spotkanie z dr Michałem Jakubowiczem, wykładowcą na Uniwersytecie SWPS, który opowie o projektowaniu książki fotograficznej „subPark”.
 • 15.02.2016
  “Przemoc bez mocy” to niemiecko-polsko-ukraiński projekt działania przeciwko mowie nienawiści i przemocy, wykorzystujący komunikację subwersywną, do którego tworzenia zapraszamy studentów z Niemiec, Polski i Ukrainy. Warsztat kompetencyjny odbędzie się tradycyjnie w Oerlinghausen (Niemcy) w zaprzyjaźnionym ośrodku szkoleniowym Villa Welschen w terminie 15-20.02.2016. Serdecznie zapraszamy.
 • 23.10.2015
  festiwal labirynt to kolejna okazja, by zobaczyć wystawę studentów obecnego trzeciego roku grafiki pt. "widzieć siebie". w ramach zajęć z fotografii prowadzonych przez prof. jerzego olka powstało ponad kilkadziesiąt prac, przedstawiających autorefleksje studentów. serdecznie zapraszamy na festiwal.
 • 09.11.2015
  zainteresowanych projektowaniem w interdyscyplinarnym i interkulturowym zespole zapraszamy na kolejny warsztat design thinking (oerlinghausen 09-14.11.2015. dobra okazja dla wszystkich, którym bliska jest zasadnicza idea design thinking: nie tylko gadać, ale też robić. będziemy robić z głową i z metodą, krok po kroku eksplorować proces kreatywny w odniesieniu do problemów realnego, czy jak kto woli nierealnego świata. niezależnie od problemu, każde rozwiązanie wymaga zmiany dotychczasowego sposobu myślenia – stań z nami na głowie.