aktualności

Aktualności

 • 04.12.2015
  Tak było. Przez 5 lat Chamlet jako festiwal najgorszej reklamy ukazywał dramatyczne przykłady reklam, funkcjonujące w polskiej przestrzeni publicznej. Żenujące wizualizacje zadziwiały swą absurdalnością, wywołując salwy śmiechu i można by śmiać się tak w nieskończoność, gdyby nie to, że pewne rzeczy nie są już nawet śmieszne. Chcąc uczynić krytykę konstruktywną zmieniamy formułę, pokazując strategiczne rozwiązania, które są proste w użyciu, funkcjonalne, rozwojowe, zrównoważone, prospołeczne i proekologiczne.
 • 30.09.2015
  szanowni państwo. niniejszym zapraszamy państwa do udziału w projekcie, którego od dziś jako instytut grafiki uniwersytetu swps jesteśmy partnerem. akcje uważamy za ważną i potrzebną, szczególnie w kontekście wykorzystania państwa kompetencji projektowych, społecznych i komunikacyjnych.
 • 13.09.2015
  Po raz kolejny zapraszamy na warsztat kompetencyjny zarządzania interkulturowego (13-18.09.2015). Jego ideą jest ćwiczenie elastycznego i kreatywnego zachowywania się w kompleksowych sytuacjach interkulturowych, a więc wspieranie rozwoju kompetencji interkulturowej uczestników. Ku temu zaś nie ma lepszej możliwości jak tydzień kreatywnej pracy projektowej pod jednym dachem w interkulturowym i interdyscyplinarnym zespole. Pracujemy interaktywnie. Koncentrujemy się na dynamice grupy i działaniu, jako że interkulturowe uczenie się wymaga zaangażowania emocjonalnego i kognitywnego uczestników oraz refleksyjnego doświadczania własnego zachowania.
 • 20.07.2015
  W tegorocznej edycji programu stypendialnego głowa się rusza zadanie było takie, że nie było zadania. należało na coś ciekawego wpaść i postarać się tym zaskoczyć srogie jury programu stypendialnego. z nadesłanych 23 prac jury wybrało pracę pani martyny król, które niewątpliwie była zaskakująca zarówno na poziomie formy, jak również treści. praca pani martyny to ciekawy pomysł na wykorzystanie przestrzeni kartki papieru i operowanie pustką jako elementem treści samego projektu. Jury niewątpliwie zostało zaskoczone faktem, że w pracy graficznej Pani Martyna nie skupiła się na samej grafice, ale na idei, która dominuje tutaj nad zaproponowaną estetyką.
 • 10.08.2015
  Fotografia jako wizualne medium komunikacji jest narzędziem (re)produkowania perspektyw rzeczywistości. Jest narzędziem odkrywania i zakrywania świata. Dla nas fotografia jest motywem i motywacją do interkulturowego spotkania, do dyskusji o kulturach oraz, produkowanych w ich obrębie, wizualnych komunikatach. Eksperymentując z fotografią będziemy odkrywać obrazy w naszych głowach, poszukiwać podobieństw i różnic kulturowych, będziemy porównywać różne obrazy tego samego.
 • 01.07.2015
  Wszystko zostało zaprojektowane, ale niewiele rzeczy zostało zaprojektowanych dobrze – mawiał Brian Reed. Uwzględniając te słowa, studenci Instytutu Grafiki wrocławskiego wydziału Uniwersytetu SWPS zmierzyli się z wyzwaniem miedzy innymi zaprojektowania skutecznej kampanii na rzecz tolerancji czy rozwiązań ułatwiających osobom starszym poruszanie się w świecie nowych technologii. To właśnie nietolerancja i dyskryminacja stały się głównym tematem tegorocznej czwartej odsłony Zmiany przez design.
 • 06.07.2015
  z przyjemnością informujemy państwa o kolejnym polsko-niemieckim warsztacie kompetencyjnym, który odbędzie się w Oerlinghausen i we Wrocławiu w dniach 06-13.06.2015. zapraszamy do udziału osoby zainteresowane doskonaleniem kompetencji, poznawaniem metod ich badania i rozwoju, a przede wszystkim kreatywną pracą w zespole interkulturowym, bowiem w wyniku naszej pracy powstanie „przewodnik po kompetencjach” – kompas, który pozwoli się zorientować, co robię dobrze, co lepiej, a co najlepiej.