aktualności

Aktualności

 • 06.02.2015
  szanowni państwo. z radością donosimy o nowej wystawie naszego wykładowcy dr. michała jakubowicza, która odbędzie się w galerii okno w słubickim miejskim ośrodku kultury. wernisaż wystawy, którego kuratorem została pani anna panek-kusz odbędzie się 06.02.2015 roku o godz.18:00. motywem przewodnim wystawy będzie wrocławski park grabiszyński.
 • 04.02.2015
  szanowni państwo. niniejszym zapraszamy państwa na kolejne spotkanie z cyklu "środy z swps", które regularnie odbywają się w empiku ch renoma. przez najbliższe trzy spotkania gośćmi tego wydarzenia będą wykładowcy instytutu grafiki swps. jako pierwszy wystąpi prof. michael fleischer - dyrektor instytutu grafiki swps, który przedstawi autorską diagnozę otaczającej nas rzeczywistości.
 • 27.01.2015
  szanowni państwo. niniejszym zapraszamy państwa na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu komunikacje w rozmowie. tematem przewodnim najbliższego spotkania będzie problem szerzącej się mowy nienawiści, która z podejrzanych dyskursów wkrada się do codziennej komunikacji, będąc nierzadko jedyną kompetencją komunikacyjną. niech za sytuację wyjściową do wysłuchania referatu i żywej dyskusji posłuży galeria kilku fotografii, która pozwoli sprawnie zwizualizować problem.

  referat wprowadzający do dyskusji wygłoszą przedstawiciele zespołu ds. dialogu międzykulturowego we wrocławskim centrum rozwoju społecznego: anna elektra malkogiorgos i daniel góra. zapraszamy państwa 27.01.2015 roku, tradycyjnie już do klubokawiarni literatka o godz. 19:30.
 • 15.02.2015
  z przyjemnością informujemy państwa o kolejnym polsko-niemieckim warsztacie kreatywnego myślenia. zapraszamy do udziału osoby zainteresowane doskonaleniem kompetencji, poznawaniem metod i strategii kreatywności, a przede wszystkim kreatywną pracą w zespole interkulturowym. tematem przewodnim i obszarem naszej pracy kreatywnej będzie kampania „no hate speech“. warsztaty odbędą się w nowym ośrodku szkoleniowym villa welschen w okresie 15-20.02.2015 w oerlinghuasen koło bielefeldu.
 • 04.12.2014
  szanowni państwo. mamy przyjemność zaprosić państwa na kolejne spotkanie z cyklu komunikacje w rozmowie. przyjemność tym większą, gdyż naszym gościem nie będzie jedna osoba, ale pięć wybitnych osobowości tzw. pokolenia '68; pokolenia buntu, rewolucji i niezgody na zastaną rzeczywistość. życiorysy naszych gości będą podstawą do dyskusji nad stanem współczesnego społeczeństwa oraz kondycją kultury i estetyki dnia codziennego. nasi goście to: marian czakański, dr marek graszewicz, prof. michael fleischer, prof. tomasz stępień i prof. anna węgrzyniak. spotkanie odbędzie się tradycyjnie w klubokawiarni literatka, ale nietradycyjnie, bo w czwartek 04.12.2014 roku o godz. 19:30.
 • 28.11.2014
  Szanowni Państwo z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na kolejne wydanie Chamletów, przyjemność tym większą, że będzie to piąte oraz ostatnie wydanie Chamletów. Zapraszamy 28. listopada o godz. 17:30 do budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego (sala Unii Europejskiej).
 • 08.12.2014
  Dużo i różnie mówi się o gender. Nas interesuje co i jak mówi się o płci, feminizmie, Queer, LGBT*IQQA w Polsce i Niemczech. I praca nad własną „kompetencją gender”. Zapraszamy zainteresowanych studentów i multiplikatorów z obu krajów, którzy lubią pracować w grupie i chcą w ciszy Teutoburskiego Lasu zdobywać nową wiedzę i kompetencje, dyskutować, reflektować, pracować warsztatowo. Innymi słowy zapraszamy na międzynarodowe warsztaty kompetencyjnE w Oerlinghausen/k. Bielefeldu (08.-13. 12.2014).