eksperyment koło fotografii- spotkanie wokół książki

zapraszamy na spotkanie z michałem jakubowiczem, autorem książki eksperyment koło fotografii.

podczas wykładu w muzeum współczesnym wrocław autor zaprezentuje wyniki swoich badań, które są podstawą jego najnowszej publikacji. związki fotografii z tekstem i rysunkiem, młodzieżowy wizerunki fotografii i mediów oraz projektowanie obrazów przez osoby niewidome, to zaledwie kilka wątków, które zostaną poruszone w prezentacji. wprowadzenie do wykładu oraz tematyka matryc wizualnych – krzysztof moszczyński – współautor jednego z rozdziałów prezentowanej książki.

fragment wstępu do książki eksperyment koło fotografii:
„publikacja eksperyment koło fotografii skoncentrowana jest na paradygmacie empirycznym. w badaniach obserwowane są zagadnienia plastyczne, artystyczne, projektowe, medialne z perspektywy zewnętrznej przy zastosowaniu aktualnych postrzegań. zaproszenie do eksperymentów młodzieży to z jednej strony podejście dla dydaktyka oczywiste, z drugiej świadoma koncentracja na grupie ludzi, których postrzegania antycypują kody tworzące przyszłe postrzegania. publikacji towarzyszy przekonanie autora, że interesujące z punktu widzenia artystycznego i projektowego badania przy udziale publiczności nie dotyczą stricte publiczności, tylko koncentrują się na obrazach, działaniach wizualnych, komunikacjach przez tę publiczność współtworzonych. decydujące są obrazy powstające w percepcjach ludzi”.

o prelegentach

michał jakubowicz – absolwent polonistyki na uniwersytecie wrocławskim oraz fotografii na uniwersytecie artystycznym w poznaniu. w pracy naukowej zajmuje się badaniem form wizualnych w komunikacji społecznej, strukturami i procesami wizualizacji. realizacje twórcze – fotografie, filmy, rysunki, teksty – prezentuje na wystawach w kraju i za granicą. publikował w takich czasopismach jak: „artluk”, „communication design magazine”, „exit”, „format”, „fragile”, „odra”, „rita baum”. autor monografii twórczości jerzego olka medium na białym tle, książki poetyckiej żywa mapa i bitmapa oraz badań empirycznych publikowanych w opracowaniach naukowych. związany z wrocławską galerią 2p (2005–2006), krakowską foto-medium-art (2007–2010) oraz grupą naukową projektowanie komunikacji. wykłada na uniwersytecie swps i akademii sztuk pięknych we wrocławiu.

krzysztof moszczyński – absolwent biologii na uniwersytecie wrocławskim. w pracy naukowej koncentruje się na modelowaniu procesów biologicznych, metodach numerycznych w genetyce i genomice, procesach postrzegania i konstrukcji wizerunku. autor prac teoretycznych, empirycznych i metodologicznych publikowanych jako artykuły naukowe. wykłada na uniwersytecie swps i uniwersytecie wrocławskim.

info

„eksperyment koło fotografii”. spotkanie wokół książki michała jakubowicza odbędzie się 16 maja o godz. 18.00 w muzeum współczesnym wrocław

wprowadzenie: krzysztof moszczyński

spotkaniu będzie towarzyszyć pokaz zdjęć, grafiki obiektów stosowanych w eksperymentach. żeby zapoznać się z materiałami zapraszamy do przestrzeni beautiful tube w dniach 16–17 maja.

 

Comments are closed