europejska stolica kultury vol. 2

projekt studentów drugiego roku instytutu grafiki prezentuje rozwiązanie problemu orientacji publiczności w trójwymiarowej przestrzeni w postaci ikonicznego systemu kierunkowego. praca pokazuje jak w prosty sposób wizualizować obiekty architektoniczne w mieście, które będą gościły program esk 2016.

jak wskazują autorzy: system orientacji wizualnej realizuje funkcję informowania ludzi w (nieznanym) środowisku. Ważne jest, aby pokazać informacje w strategicznych miejscach, aby prowadzić użytkownika we właściwym kierunku. aby utworzyć czytelne warunku należy zaznaczyć konkretne przestrzenie. poprzez wykorzystanie elementów oznakowania obiektów architektonicznych obszar staje się przestrzenią lepiej zrozumiałą w ludzkiej pamięci.

fragment zadania projektowego

Idea Europejskiej Stolicy Kultury zrodziła się w 1985 roku podczas spotkania Rady Unii Europejskiej. Przedstawiła ją grecka minister kultury Melina Mercouri. Europejskie miasto wybrane przez UE w ciągu jednego roku może zaprezentować życie kulturalne miasta, całego regionu i państwa – w takim kontekście znajdzie się właśnie Wrocław w przyszłym roku. I tu pojawia się zadanie dla projektantów komunikacji, które dotyczy dwóch wiodących aspektów: diagnozy komunikacji w obszarze planowania wydarzeń związanych z Europejską Stolicą Kultury oraz zaprojektowania systemu orientacji dla szeroko rozumianej publiczności Europejskiej Stolicy Kultury.

posteresk krzywe

Info:
autorzy:
monika kobeszko
zuzanna łukawska
anna stachów
bartosz szewczyk
prowadzący:
agata blat
mariusz wszołek
przedmiot:
communication design
diagnostyka komunikacji

Comments are closed