get the full view – web design

Prezentowany projekt przedstawia koncepcję rozwiązania problemu mowy nienawiści wobec uchodźców. Studenci i studentki zostali zaproszeni do realizacji projektu z zakresu Communication Design w obszarze web design. Generalnie chodziło o to, w jaki sposób uwrażliwiać publiczność na wskazany problem społeczny przy wykorzystaniu nowych technologii webowych.

o projekcie

Proces postrzegania ze swej natury opiera się na mechanizmie selekcji informacji z przestrzeni, która nas otacza. Zauważamy pewne elementy inne pomijając. Każdy widzi rzeczywistość na swój sposób i tak też ją interpretuje. W zależności od tego skąd pochodzi i kto go wychował filtruje informacje przez indywidualnie ukształtowany obraz świata.

Jeżeli chcemy budować własne opinie o świecie na podstawie docierających do nas doniesień medialnych warto pamietać, że media pracują tymi samymi mechanizmami, wybierają fragmenty rzeczywistości, które chcą nam pokazać. Przedstawiają te fragmenty i historie w jakimś celu. W celu potwierdzenia światopoglądu, według którego same funkcjonują. Każdy posiada własną perspektywę i żadna z nich nie jest mniej lub bardziej prawdziwa. Są tylko zgodne z naszym indywidualnym sposobem postrzegania świata i jego problemów. Przekazy medialne są zawsze tylko częścią większej całości – są kadrem.

prezentacja projektu: link | link

Info:
autorzy:
mateusz balasa
marta rośniak
małgorzata szwajkiewicz
prowadzący:
mariusz wszołek
krzysztof moszczyński
tomasz kornicki
przedmiot:
web design

Comments are closed