human centered design


Ideą wiodącą niniejszego projektu semestralnego jest lotne sformułowanie Briana Reed’a: „Wszystko zostało zaprojektowanie, ale niewiele rzeczy jest zaprojektowanych dobrze”. Studenci i studentki Instytutu Grafiki SWPS zostali zaproszeni do rozwiązania tego trudnego zadania. W projekcie chodziło o podjęcie wysiłku znalezienia problemu projektowego, zdiagnozowania problemu projektowego i zaproponowania rozwiązania w myśl idei, że design służy rozwiązywaniu problemów i dostarczaniu rozwiązań prostych w użyciu.

o projekcie

Celem projektu jest analiza funkcjonalności „Przystanku Literackiego” na pl. Grunwaldzkim we Wrocławiu oraz Rowerowni przy budynku „serowca” politechniki Wrocławskiej, a także znalezienie rozwiązań i zaprojektowanie tych obiektów zgodnie z koncepcja human-centered design
Projektowanie z perspektywy human-centered design polega na postawieniu człowieka i jego potrzeb w centrum procesu kreatywnego.

Przystanek literacki jest przestrzenią komunikacyjną dla ludzi chcących publikować swoje wiersze, które mogą wrzucać do specjalnej skrzynki wbudowanej w przystanek.

Proponowanym rozwiązaniem problemu rowerowni jest stanowisko do przypinania rowerów bez konieczności posiadania swojego zabezpieczenia na rower. Cały system jest niezależny od źródła prądu. Jako dodatkową i całkowicie niezależną od działania systemu funkcjonalność przewidziano pilot/dok z technologią NFC który może zapobiec zgubieniu klucza do stanowiska.

Prezentacja projektu: link

Info:
autorzy:
jan andrzejewski
michał chaszczewski
piotr cichoszewski
igor duszeńko
alicja zakrzewska
sabina capek
prowadzący:
agata blat
arkadiusz wojnarowski
mariusz wszołek
przedmiot:
communication design
diagnostyka komunikacji
film imageowy

Comments are closed