main event 2018: program konferencji i wernisażu

wystawa, warsztaty i wykłady to tylko niektóre punkty programu main event, wydarzenia poświęcongo podsumowaniu całego roku pracy studentów katedry grafiki uniwersytetu swps. zakres działalności funkcjonujących w katedrze pracowni zostanie zaprezentowany podczas warsztatów kompetencyjnych, które przybliżą uczestnikom różne dziedziny projektowania. naszym celem jest budowanie środowiska opartego na współpracy absolwentów, pracodawców i studentów, którym bliska jest idea projektowania. wstęp wolny po rejestracji.

program wydarzenia

 • 9:30-16:15 – warsztaty kompetencyjne
 • 16.30-19.00 – konferencja z udziałem projektantów | aula 45
 • 20.00 – wernisaż wystawy „grafika na zielonym” | galeria katedry grafiki, hol

main event

main event to coroczne spotkanie z katedrą grafiki uniwersytetu swps. w pierwszej części wydarzenia skupimy się na przedstawieniu zakresów działalności funkcjonujących w katedrze pracowni w postaci warsztatów kompetencyjnych, które zapoznają uczestników z różnymi dziedzinami projektowania. wiodące tematy warsztatów odpowiadają węzłowym aspektom programu studiów graficznych i projektowych; będą to warsztaty kompetencyjne, graficzne, reklamowe, kreatywne i design thinking.

w części popołudniowej zapraszamy na nową serię spotkań w ramach main event. zwykle staraliśmy się opowiedzieć państwu o naszym rozumieniu designu i projektowania graficznego, w których centrum stoi człowiek, jego problemy, potrzeby i motywacje. tym razem do udziału w main event zapraszamy naszych absolwentów – projektantów, grafików, specjalistów od komunikacji społecznej i wizualnej. naszym celem jest budowanie środowiska opartego na współpracy absolwentów, pracodawców i studentów, którym bliska jest idea projektowania, którego uczymy na naszej grafice.

podczas wieczornego wernisażu w towarzystwie drobnego poczęstunku chcemy przedstawić państwu prace studentów, które zostały zrealizowane podczas tegorocznych plenerów katedry grafiki.

prelegenci – konferencja
 • dr krzysztof moszczyński
  projektant, wykładowca w katedrze grafiki uniwersytetu swps. zajmuje się wizualizacją danych, obrazowaniem procesów i projektowaniem wizerunku. interesuje się graphic designem, designem opakowań, rozwojem systemów operacyjnych opartych o unix (np. macosx, android), programowaniem w języku python. na uniwersytecie swps prowadzi zajęcia z zakresu corporate design, interaction design, information design, web design, mobile design oraz systemu automatycznego składu tekstu latex.
 • dr mariusz wszołek
  projektant i wykładowca w katedrze grafiki uniwersytetu swps. w pracy naukowej zajmuje się głównie reklamą, ze szczególnym uwzględnieniem dyferencji rynkowych oraz mechanizmów działania reklamy w kontekście komunikacyjnym. ponadto zajmuje się projektowaniem komunikacji (w tym design thinking, human centered design, corporate identity), dyskursami wizualnymi i teorią społeczeństwa i komunikacji. na uniwersytecie swps prowadzi zajęcia z kreacji, communication design, designu opakowań, corporate identity, reklamy społecznej i teorii i praktyki designu. redaktor serii wydawniczej projektowanie komunikacji w instytucie dziennikarstwa i komunikacji społecznej uniwersytetu wrocławskiego.
 • marcin rosiński
  projektant graficzny, antropolog kultury, absolwent uniwersytetu wrocławskiego i uniwersytetu spws. projektuje głównie identyfikacje na potrzeby festiwali, organizacji pozarządowych i instytucji kultury. współtwórca pralnia makerspace w sokołowsku gdzie prowadzi pracownię risografii. inicjuje i prowadzi działania społeczne w sokołowsku.
 • łukasz grynda 
  absolwent grafiki oraz komunikacji i mediów na uniwersytecie swps we wrocławiu. zajmuje się animacją poklatkową oraz motion graphics. obecnie pracuje jako operator zdjęć trikowych w centrum technologii audiowizualnych.
 • janusz dąbkiewicz
  fotograf, animator kulturalny i społeczny, kierownik produkcji. interesuje się dokumentalną fotografią analogową, niekomercyjną, przypadkową, głównie uliczną i podróżniczą. absolwent wydziału dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz grafiki na uniwersytecie swps we wrocławiu. jest założycielem, koordynatorem i członkiem zarządu wrocławskiej fundacji filmowej. organizator i selekcjoner międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych okiem młodych i spektrum film festival w świdnicy. współpracuje również z warszawskim festiwalem filmowym i stowarzyszeniem ekologiczno-kulturalnym klub gaja. obecnie zaangażowany w produkcję filmową. laureat głównej nagrody 48 hour film project warsaw za film „złe zabawy”. kierownik produkcji filmu „wszystkie nieprzespane noce” nagrodzonego m.in. na sundance film festival oraz festiwalu filmowym t-mobile nowe horyzonty.
 • paweł leszczewicz
  z wykształcenia – grafik, z zawodu – inżynier jakości oprogramowania, z pasji – konstruktor. propagator i entuzjasta ruchu diy, członek zarządu stowarzyszenia robisz.to. prywatnie mąż i tata. 
 • mateusz gzik
  grafik projektant, fotograf, freelancer, człowiek renesansu. zaczynał w 2008 roku od drobnego projektowania plakatów promujących imprezy klubowe. w 2016 roku otworzył studio projektowe zerka połączone z galerią fotografii i plakatów. realizuje projekty zarówno dla indywidualnych jednostek jak i największych korporacji. stale pracuje nad swoimi markami. fotografuje od kilkunastu lat z zamiłowania a od kilku lat zawodowo.
 • kaja dobrzańska
  art director, designer, współzałożycielka pop up grupy. doświadczenie zdobywała w największych agencjach sieciowych, pracując dla globalnych i rodzimych marek. zwyciężczyni licznych nagród branżowych,m.in. cannes lions international advertising festival, nagrody głównej young creatives cannes lions w kategorii design, eurobest festival of creativity,golden drum i effie. nagrodzona pierwszym miejscem podczas art & fashion forum w ramach warsztatów art direction.
wystawa grafika na zielonym
na początku jest ciekawość. wystawa prac poplenerowych studentów grafiki pokazuje gdzie byli, co robili, jak się bawili oraz co zaprojektowali w czasie czterech dni plenerów w różnych rejonach polski. plenery są podsumowaniem dwóch lat pracy w ramach kursów o charakterze teoretycznym i warsztatowym. na początku zostaje przedstawiony ogólny problem projektowy dotyczący płaszczyzny społecznej. studenci precyzują/redefiniują problem i za pomocą znanych metod konstruują rozwiązania.
prowadzenie wernisażu: dr michał jakubowicz, dr krzysztof moszczyński
termin i lokalizacja
8 czwerwca 2018 r.
katedra grafiki, uniwersytet swps, filia we wrocławiu
ul.ostrowskiego 30 b
zapisy tutaj
 
 
 

Comments are closed