main event: wernisaż prac

Szanowni Państwo. Tegoroczna edycja main event to nie tylko warsztaty kompetencyjne i wykłady dla osób zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku grafika (studia licencjackie) i komunikacja wizualna (studia magisterskie). to również, a dla niektórych przede wszystkim wernisaż prac skoncentrowanych na idei designu partycypacyjnego, czyli dla ludzi, z ludźmi i o ludziach. wernisaż zostanie uzupełniony o wystąpienia studentów i studentek instytutu grafiki oraz o prezentacje pracowni dydaktycznych naszego instytutu. całość zostanie urozmaicona drobnym poczęstunkiem, żeby wygodniej się dyskutowało. serdecznie państwa zapraszamy do uczestnictwa w wernisażu 10.06.2016 o godz. 17:00

o wystawie

Main Event to także podsumowanie całorocznej pracy studentów Instytutu Grafiki Uniwersytetu SWPS. Jej efekty zostaną zaprezentowane w trakcie dwóch wystaw. Pierwsza – „Plenery 2016” to rezultat czterodniowych plenerów dydaktycznych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie studenci II roku grafiki na Uniwersytecie SWPS realizowali projekty „dla ludzi z Podlesic, z ludźmi Podlesic i o ludziach z Podlesic”. Z kolei „Projektowanie z zamkniętymi oczami” przedstawia prace zrealizowane przez studentów I roku grafiki oraz wychowanków Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących w Międzygórzu. Prezentowane na wystawie projekty – pomoce dydaktyczne dla osób z dysfunkcją wzroku – to efekt odważnych eksperymentów zarówno w projektowaniu, jak i badaniach wizualnych.

Zaprezentowane prace będą miały szeroką rozpiętość tematyczną: od designu produktu, poprzez komunikację reklamową, design thinking, infografikę, corporate identity, na fotografii i designie opakowań kończąc. w taki sposób pokażemy, czym zajmujemy się w ramach studiów graficznych oraz będziemy próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie: czym jest projektowanie w towarzystwie interesujących prac naszych studentów ich samych i sprzyjających kontekstów spożywczych.

logistyka

  • Główny Korytarz Uniwersytetu SWPS ul. Ostrowskiego 30b, Wrocław
  • 10 czerwca 2016 r. godzina 17:00
  • informacje o main event: link
  • wydarzenie na Fb: link
  • fotografie: adam sadowski

Comments are closed