photospace 2016 – wystawa fotografii studentów grafiki

co jest większe od drzewa? suma wyciętych drzew.

pod takim hasłem studenci grafiki wraz z aparatami wyruszyli do pobliskiego Lasku Oporowskiego w poszukiwaniu inspiracji. owocem tej wyprawy jest wystawa „photospace 2016. wycinka w lasku oporowskim”, na którą niniejszym serdecznie zapraszamy.

o wystawie

zadaniem studentów w ramach podstaw fotografii była realizacja zestawu zdjęć ilustrujących wybrany koncept dla lasku oporowskiego. studenci realizowali zdjęcia podczas plenerów oraz pracując w studiu fotograficznym. ćwiczenia dotyczyły fotografii pejzażowej, portretowej i produktowej. studenci podczas zajęć kreatywnych określali koncepcyjne ramy zdjęć, koncentrując na nich efekt wizualny. wśród konceptów przywoływane były: dzikość, natura, ekologia, back stage, znaki natury etc.

dzika zieleń to połączenie świeżości natury z socjalną tkanką miasta. nierozerwalny związek między młodością a odnawialnym cyklem natury. umiejętność obserwacji unplugged. oddech i śpiew ptaków.

lasek oporowski to najbliższy teren zielony położony w okolicach uniwersytetu swps. graniczy z osiedlami: oporów, muchobór mały, grabiszyn i rzeką ślęzą. rosną w nim dęby, lipy i graby. w lasku można spotkać chronione gatunki roślin tj. bluszcz pospolity, kopytnik pospolity, konwalia majowa i inne. wśród mieszkańców lasku znajdują się sarny, borsuki, a także różne gatunki ptaków, między innymi dzięcioł duży. lasek znajduje się pod opieką zarządu zieleni miejskiej wrocławia.

logistyka

zapraszamy na uroczysty wernisaż już 11 października o godzinie 18:00 do budynku uniwersytetu swps we wrocławiu. wystawa będzie dostępna do 7 listopada.

Comments are closed