PORTRET – podróże codzienne. wystawa studentów grafiki na festiwalu okiem młodych w świdnicy

 

wystawa przedstawia prace autorstwa trzynastu studentów pierwszego roku instytutu grafiki na swps uniwersytecie humanistycznospołecznym. zdjęcia pochodzą z większych fotograficznych cykli, zanurzonych w doświadczeniach codzienności fotoesejów.

„podróże codzienne wypełniają nasze życie, naszą świadomość i podświadomość. podróże wyobrażone – te prawdziwe, planowane, spontaniczne, wyprawy w głąb i na zewnątrz siebie”. anna gondek-grodkiewicz (uniwersytet swps we wrocławiu).

„ze zrealizowanych przez studentów cykli, prezentowanych aktualnie w galerii grafiki na swps uniwersytecie humanistycznospołecznym, wybraliśmy pojedyncze migawki pod kątem fotograficznego portretu, który może być bardzo pojemnym formalnie i stylistycznie obszarem: od klasycznych form poprzez autoportret, streetową czy też abstrakcyjną fotografię”. janusz dąbkiewicz (okiem młodych) i dr michał jakubowicz (uniwersytet swps we wrocławiu).

 

autorzy

na wystawie znajdą się prace studentów grafiki. poniżej lista autorów:

joanna graczyk
maks pflegel 
agata borowska
valeriia bobylova 
mateusz antczak 
piotr ciesiołkiewicz
andrzej sieńkowski  
norbert jóźwiak 
aleksandra kaszubowska i  julia wróbel 
anastasiia solina 
natalia hanuszewicz 
rafał kogut 
dominik kubacki

 

 

szczegóły

 

na uroczyste otwarcie wystawy zapraszamy 9 czerwca 2017 i godzinie 17:00. wystawa będzie dostępna od 9 do 23 czerwca w wieży ratuszowej w świdnicy. wystawa odbywać się będzie w ramach festiwalu „okiem młodych”. 

współorganizatorem wystawy jest uniwersytet swps we wrocławiu. 

 

Comments are closed