wyniki konkursu głowa się rusza

W tegorocznej edycji konkursu głowa się rusza zadaniem uczestników było zaprojektowanie wizualnej instrukcji mycia naczyń bez użycia tekstu. Jury konkursu otrzymało 52 prace, z pośród których wybrano jednego zwycięzcę, którym jest Pan Michał Ordowski. Praca Pana Michała, jako jedyna definiowała problem projektowy z perspektywy systemowej, wskazując zarówno na samą instrukcję mycia naczyń w różnych odmianach (mycie ręczne, zmywarka do mycia naczyń, etc.), oraz na możliwe skutki wyboru danej drogi. Pan Michał w swojej pracy zastosował dużą liczbę zmiennych, które pokazują, że potrafi myśleć kompleksowo w ramach pracy projektowej. Również warto zaznaczyć, że ta praca nie była wysoce skonwencjonalizowana, co było dominującą cechą większości nadesłanych prac.

konkurs

Wśród zgłoszonych prac uznanie kapituły zdobyła praca Pana Oskara Biernacika – bardzo precyzyjna pod kątem technicznym i koncepcyjnym – oraz praca Pani Justyny Piśmienny, która zaprezentowała instrukcję mycia naczyń w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Niniejszym gratulujemy zwycięzcom.

Zwycięska praca Pana Michała Ordowskiego:
naczynia 3 300ppi ciemny

Wyróżniona praca Pani Justyny Piśmienny:
Zrzut ekranu 2014-07-24 o 16.31.56

Wyróżniona praca Pana Oskara Biernacika:
plakat_vector

nagroda

Zwycięzca konkursu jest zwolniony z opłat za pierwszy rok studiów na wrocławskiej grafice. Miejsce na unikalnym kierunku studiów, w ramach którego poza twardymi kompetencjami projektowymi, studenci i studentki zdobywają kompetencje w zakresie pracy projektowej, myślenia designem, pracy zespołowej i komunikacji społecznej.

Comments are closed