wystawa prac prof. wilhelma semaniszyna „o naturze i projektowaniu”

zapraszamy na kolejną wystawę prac zorganizowaną przez katedrę grafiki uniwersytetu swps. tym razem odchodzimy na moment od realizacji studentów i dyplomantów. swoje prace z zakresu fotografii zaprezentuje prof. wilhelm semaniszyn. wystawa będzie nosić tytuł „o naturze i projektowaniu”. jednocześnie serdecznie zapraszamy na uroczysty wernisaż otwierający wystawę. szczegóły poniżej.

o wystawie

wystawa prof. wilhelma semaniszyna przedstawia zbiór plenerowych fotografii natury utrzymanych w spójnej stylistyce minimalistycznych kadrów oraz zestaw historycznych wizualizacji projektów autobusów i pojazdów ciężarowych typu jelcz, star z lat 1972-2006. modele dwuśladów zróżnicowane są pod względem technologii wykonania – alardid, żywica poliestrowa z matą szklaną, plastelina, wizualizacje dwuwymiarowe i trójwymiarowe. cała wystawa koncentruje się na fuzji procesów naturalnych, technologii i idei.

jak mówi sam autor wystawy, profesor wilhelm semaniszyn: „forma jest konsekwencją czegoś. jak nie można utworzyć form sferycznych przy użyciu twardych materiałów, tak stają się one możliwe przy zastosowaniu zwykłej plasteliny. technologia decyduje i wpływa na formę przedmiotu. współczesne narzędzia dają nieograniczone możliwości projektowania materii, ale też wprowadzają nowe wirtualne środowisko powodujące trudność w rozpoznawaniu zwykłych, czasami podstawowych materiałów”.

więcej informacji o autorze znajdziecie państwo po kliknięciu w link.

logistyka

zapraszamy na uroczysty wernisaż już 17 stycznia o godzinie 18:00 do budynku uniwersytetu swps we wrocławiu. wystawę będzie można oglądać na głównym korytarzu uczelni.

Comments are closed