plener dydaktyczny katedry grafiki uniwersytetu swps - edycja 2016/2017

w tym roku grupy plenerowe rozjechały się po wielu lokalizacjach w polsce. dwie grupy (pod opieką prof. michaela fleischera, dr annette siemes, dr. mariusza wszołka i dr. krzysztofa moszczyńskiego) zawitały do podlesic w jurze krakowsko-częstochowskiej, kolejne dwie grupy (pod opieką prof. jacka joostberensa, dr doroty płuchowskiej, dr karoliny lachowskiej i mgr martyny glinieckiej) dotarły do kudowy zdrój, grupa dr. michała grecha i mgr. kamila olendra odwiedziły sokolec w górach sowich, a grupa dr. michała jakubowicza i mgr soni kilarskiej znalazła się w gierałtowie. każdy z zespołów dostał inne zadanie. co z tego wyszło? mała próbka w poniższej relacji filmowej.

plenery dydaktyczne to nieco inne spojrzenie na możliwość uprawiania nauki i projektowania - chodzi nam tutaj przede wszystkim o budowanie atmosfery, w której dominują partnerskie relacje, kreatywne napięcie i refleksja projektowa. wystarczy kilka dni poza uczelnią, żeby wrócić w zupełnie innej kondycji społecznej - jako zespół.

plenery dydaktyczne:

plenery dydaktyczne są integralną częścią programu studiów graficznych realizowanych na uniwersytecie swps. i choć nie jest to typowa forma zajęć akademickich, to środek ciężkości procesu dydaktycznego jest położony na realizacji projektu z zakresu komunikacji wizualnej i projektowania komunikacji.

dodatkowe informacje: