design opakowań - biżuteria - opakowanie koncepcyjne

Grupa projektowa zajęła się re-designem opakowań dla Pracowni Złotniczej Brylant znajdującej się w Sycowie. Dzięki analizie sytuacji zastanej, ustalono że wartości, którymi chce komunikować zakład to między innymi ręczne wykonanie, tradycja i niezawodność. Publicznością okazali się szarzy, mniej zamożni mieszkańcy i katalogiści (por. JanKomunikant 2012), stanowiący zamożniejszą część mieszkańców miasta.

W trakcie procesu projektowego ustalono, że najlepszym rozwiązaniem będzie użycie kolorów granatowego, grafitowego i złotego, kojarzących się z majestatycznością i tradycją. Logo pozostawiono bez zmian, jedynie użyty w nim krój pisma zmieniono na prosty, mający wywołać skojarzenia ze szlifowaniem brylantu. 

W ten sposób powstały cztery opakowania. Ich zapięcia lub uchwyty zostały zaprojektowane w ten sposób, aby przypominać ostre zakończenie brylantu. Duże pudełko - na komplety biżuterii, mniejsze - na pojedyncze zakupy. Koperta - na tańsze wyroby oraz dla tych klientów, którzy nie chcą korzystać z pudełek oraz torebka, w której będzie można umieścić kilka zakupów, znajdujących się w pudełkach lub w kopercie.

treść projektu:

zadaniem studentów w ramach modułu "design opakowań" było przeprojektowanie istniejącego opakowania w myśl zasad i reguł zrównoważonego projektowania. ponadto zadaniem studentów było stworzenie gotowego prototypu projektu. projekt powstał w ramach zajęć: kreacja i prototypowanie.


zespół projektowy:

  • Tomasz Gąsior
  • Weronika Gnybek
  • Anna Konieczna
  • Ewa Kontowska
  • Dariusz Kozdraś