grafika: historie - ala zakrzewska

Przedstawimy historię ludzi, pracy, projektów, ustami projektantów i projektantek, którzy ukończyli wrocławską Grafikę na Uniwersytecie SWPS. Odwiedzimy projektantów w ich miejscu pracy, na mieście, w knajpie, bo projektowanie to ten fach, który wymaga osobliwego podejścia do praktyki rozwiązywania problemów - przestrzeń jest tutaj sprawą drugorzędną.

grafika: historie to historie absolwentów Grafiki na Uniwersytecie SWPS pokazujących, że można robić rzeczy (i nie tylko) w ramach sektorów kreatywnych, niekoniecznie zamykając się w sztywnych ramach rynku i biznesu. to historie inspirujące do działania na rzecz zmiany otaczającej nas rzeczywistości, bo zmiana świata zaczyna się w bliskim sąsiedztwie. projekt kolażowy ali zakrzewskiej powstał z potrzebny łączenia przeżyć ludzi oraz pasji do fotografii. w swoich pracach łączy fragmenty zdjęć, które wspólnie opowiadają historię.


Dotychczas przekonywaliśmy Państwa, że jesteśmy znani wszystkim, którzy nas znają. Nadchodzi jednak moment, w którym chcemy przedstawić tych, których sami znamy. Widzimy potrzebę budowania i prezentowania środowiska związanego z tzw. Wrocławską szkołą projektowania, które odznacza różnorodność podejść i zainteresowań głównie w obszarze zrównoważonych koncepcji funkcjonalnego designu. Grafika: historie to przede wszystkim historie ludzi, którzy pokazują, że można robić rzeczy (i nie tylko) w ramach sektorów kreatywnych, niekoniecznie zamykając się w sztywnych ramach rynku i biznesu. To historie inspirujące do działania na rzecz zmiany otaczającej nas rzeczywistości, bo zmiana świata zaczyna się w bliskim sąsiedztwie.