Sztuka jako analiza rzeczywistości

Zapraszamy na spotkanie z dr hab. Jolantą Studzińską, artystką i znawczynią twórczości Jana Chwałczyka i Wandy Gołkowskiej – uczestników historycznego Sympozjum Plastycznego Wrocław ‘70. Prezentacja odbywa się równo w rocznicę artystycznego wydarzenia, dotyczy pary artystów mających istotny wpływ na kształtowanie się poznawczych postaw w sztuce.  tytuł prezentacji: Sympozjum Plastyczne Wrocław ’70. Sztuka jako analiza rzeczywistości  – twórczość Wandy Gołkowskiej i Jana Chwałczyka

Szanowni Państwo, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, zawieszamy wszelkie aktywności galerii grafiki uniwersytetu swps. pozostajemy z życzeniami zdrowia i spokoju. 

Sympozjum Plastyczne Wrocław ‘70 uznawane jest za pierwszą w Polsce zbiorową manifestację sztuki konceptualnej. W sympozjum uczestniczyło kilkudziesięciu artystów z całego kraju. Zaprezentowano projekty artystyczne, które po wystawie miały być wykonane w formie obiektów i instalacji na terenie Wrocławia. Do tej pory tylko nieliczne pomysły doczekały się realizacji. Przedstawione na wystawie dzieła nie mieściły się w estetycznych kanonach ówczesnej sztuki oficjalnej, wychodziły poza formuły akademickie i doskonale wpisywały w najnowsze przejawy sztuki światowej.

Seminarium Galerii Grafiki: 

  • Sztuka jako analiza rzeczywistości 
  • Prelegentka: dr hab. Jolanta Studzińska
  • Czas: 17.03.2020 g. 17.00-18.00
  • Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu SWPS, ul. Ostrowskiego 30b, Wrocław