rekrutacja 2020/2021 na studia graficzne

Komunikacja wizualna to stałe podejmowanie prób budowania relacji społecznych przy pomocy użytkowych form graficznych — to wreszcie rozwiązywanie problemów społecznych, biznesowych i kreatywnych oraz dostarczanie rozwiązań prostych w użyciu. W ramach naszych studiów zależy nam na kształceniu sprawnych projektantów komunikacji wizualnej, którzy potrafią wykorzystywać zróżnicowane narzędzia i nośniki w celu uzyskiwania uwagi — ta bowiem jest podstawową walutą przemysłu kreatywnego. Z jednej strony uczymy kompetencji komunikacyjnej, posługiwania się rzeczywistością społeczną i jej rozumienia, zaś z drugiej strony wyposażamy naszych studentów i studentki w różnorodne narzędzia z zakresu warsztatu  grafiki użytkowej, żeby lepiej mogli zarządzać uwagą odbiorcy. 

Studia skierowane są do osób ciekawych świata, które chcą zdobyć zróżnicowane kompetencje projektowe, komunikacyjne i społeczne umożliwiające tworzenie funkcjonalnej grafiki, czyli takiej, która działa i realizuje stawiane jej cele biznesowe. Nie kształcimy artystów w tradycyjnym tego słowa rozumieniu, ale sprawnych projektantów w zakresie komunikacji wizualnej. Nie interesuje nas grafika jako taka; interesuje nas projektowanie graficzne zorientowane na końcowego użytkownika w dowolnej roli społecznej: gościa w restauracji, dla którego wystrój wnętrza, dobrze zaprojektowane menu pozwoli przyjemnie spędzić czas z drugą osobą lub w gronie przyjaciół; pacjenta w szpitalu, który poszukuje jasnego i klarownego systemu orientacji wizualnej w celu znalezienia właściwego gabinetu; przechodnia, którego wyróżnialna kreacja reklamowa może skłonić do kupna produktu lub polecenia go swoim bliskim; internauty, który potrzebuje w szybki i efektywny sposób dotrzeć do właściwej informacji na stronie internetowej czy za pomocą aplikacji mobilnej; właściciela firmy, który potrzebuje wsparcia graficznego w postaci logo, systemu identyfikacji wizualnej czy wyróżnialnej reklamy w przestrzeni publicznej lub w internecie; producenta, który potrzebuje opakować swój produkt w taki sposób, żeby ten wyróżniał się na półce sklepowej — wszystko widać, ktoś to musiał zaprojektować. Z reguły stoją za tym tacy ludzie jak my: projektanci. 

zachęcamy państwa do odwiedzenia portfolio naszych studentów, żeby dowiedzieć się, co robimy na studiach. następnie proponujemy obejrzeć kilka historii naszych absolwentów, które nierzadko i nas zaskakują. jeśli chcecie państwo zdobyć bilety na podróż w jedną stronę, zapraszamy na stronę rekrutacji: o tutaj!

zachęcamy do kontaktu - wszystko można o nas powiedzieć, ale nie to, że nie odpisujemy na Państwa listy! działamy również w innych miejscach - z różną częstotliwością, co sami państwo możecie sprawdzić.

katedra grafiki
swps uniwersytet humanistycznospołeczny
filia we wrocławiu 

ul. aleksandra ostrowskiego 30b
53-238 wrocław 

adres rekrutacyjny: e-mail 
adres katedry: e-mail

obecność w sieci:
profil grafiki na Facebooku: link
profil grafiki na behance: link
profil grafiki na YouTube: link