27. wystawa wrocławskiej grafiki użytkowej

Razem z Katedrą Grafiki Uniwersytetu SWPS zapraszamy na 27. edycję Wystawy Wrocławskiej Grafiki Użytkowej, która odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni z własną niepowtarzalną historią. Tematem przewodnim będzie związek matematyki i projektowania. Podczas wystawy zostaną zaprezentowane projekty komercyjne i niekomercyjne, a także prace studenckie. Kuratorami wystawy będą dr Dorota Płuchowska i dr Mariusz Wszołek. Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane designem. Wernisaż i otwarcie wystawy odbędzie się 22.10.2020 r. Wystawa potrwa do 05.11.2020 r. Wydarzenie objęte jest patronatem Strefy Designu. Więcej o wystawie » | Więcej o wystawie na FB »

Wyeksponowane zostaną prace z zakresu szeroko rozumianej grafiki użytkowej: plakaty, ulotki, plakietki, bilety, metki, etykiety, opakowania, wizytówki, okładki, ilustracje książkowe, książki, reklamy, formularze, znaczki, banknoty, projekty identyfikacji wizualnej, znaki, ekslibrisy, infografiki, kroje pisma lub podobne niewyszczególnione wcześniej elementy grafiki użytkowej, powstałe po czerwcu 2018 roku i mające wskazane powiązanie z matematyką.

Historia wystawy jest ciekawa. Pierwsza edycja WWGU została zorganizowana przez Kazimierza Rainczaka w 1966 roku. Później 50 lat ciszy, którą dopiero w 2016 roku przerwała Fundacja 102, zakładająca w swoich działaniach popularyzację grafiki użytkowej i typografii oraz dbanie o ich obecność w przestrzeni publicznej.

Teraz czas na 27. edycję WWGU, którą mamy przyjemność organizować. Chcemy udowodnić, że bez matematyki grafika użytkowa nie mogłaby istnieć, dlatego tematem tegorocznego wydarzenia jest związek matematyki i projektowania. Jest to poniekąd echo roku 2019, który został okrzyknięty rokiem matematyki. Prace zostaną przedstawione w 3 kategoriach: komercyjne, niekomercyjne, projekty studenckie.

Więcej o wystawie » | Więcej o wystawie na FB »