#WrocławZdalnieLokalnie - projekt studentek swps

Miasto Wrocław, we współpracy z Uniwersytetem SWPS i wrocławską firmą Zado pragnie zachęcić mieszkańców do podejmowania świadomych decyzji zakupowych i wsparcia tym samym, lokalnego biznesu po pandemii COVID-19. Więcej informacji można znaleźć na stronie #wroclawzdalnielokalnie. Dodatkowo  we współpracy z Katedrą Grafiki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, powstała kampania informacyjna mająca zwrócić uwagę konsumentów na znaczenie ich decyzji zakupowych. Absolwentki kierunku – Wiktoria Budziar i Zuzanna Okrutna – przygotowały serię grafik zachęcającą do zastanowienia nad wpływem, jaki na krajobraz całego miasta, mają nawet drobne, codzienne wybory. To bardzo ważne, zwłaszcza w okresie pandemii.

Ponad 1,5 miesiąca ograniczeń w handlu zagroziło wielu lokalnym firmom utratą płynności finansowej i to od naszych obecnych decyzji zakupowych zależy przetrwanie niektórych osiedlowych sklepów, wytwórców czy dostawców. Wspólnie możemy zadbać o to, by we Wrocławiu nie zabrakło miejsc, w których po sąsiedzku kupowaliśmy warzywa czy kwiaty.

Jednym z ważniejszych elementów programu studiów graficznych jest aktywna współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Stale poszukujemy wyzwań dla naszych studentów i studentek, które nie skończą w szufladzie z podpisem „do zrealizowania kiedyś tam”. Studia projektowe to stawianie sobie odważnych wyzwań i ich kreatywna realizacja. Kampania reklamowa zrealizowana przez Panią Zuzannę Okrutną i Panią Wiktorię Budziar jest tego najlepszym przykładem.