Agnieszka Semaniszyn-Konat

Asystentka na Wydziale Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS, na kierunku grafika.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego (2000-2005).
Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (2003-2004).

Dyplom w pracowni Komunikacji Wizualnej pod kierunkiem prof. Mieczysława Piroga, „Nowa forma książki dla dzieci”, aneks malarski w pracowni prof. Marka Jakubka.

Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS: graphic design, techniki projektowania graficznego.

W latach 2016-2019 także na Uniwersytecie Wrocławskim, na kierunku dziennikarstwo prowadziła zajęcia: produkcja i postprodukcja obrazu, typografia i projektowanie graficzne.
W latach 2006-2008 na Uniwersytecie Humanistycznym we Wrocławiu prowadziła zajęcia z grafiki komputerowej.
Praktykę dydaktyczną zrealizowała w pracowni Komunikacji Wizualnej pod kierunkiem prof. Janusza Grzonkowskiego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Praktykę projektową odbyła w Niemczech,  Gmbh Omniphon Lipsk (2006) oraz Gmbh Rucker, Gifhorn (2002-2003) 

Zajmuje się: projektowaniem i ilustrowaniem książek dla dzieci, malarstwem figuratywnym i abstrakcyjnym. W 2019 uzyskała certyfikat do prowadzenia pracowni malarskiej dla dzieci i dorosłych na wzór paryskiego Malortu Arno Sterna.
W ramach pracy doktorskiej prowadzi badania w zakresie poszukiwań nowych rozwiązań formalnych w szeroko rozumianej ilustracji i książce obrazkowej dla dorosłego odbiorcy.

Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków okręg Wrocławski.

Współpracuje z wydawnictwami książek dla dzieci: Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym, Wydawnictwem Skrzat z Krakowa, Wydawnictwem Operon oraz Wydawnictwem Adamada. Ma ponad siedemdziesiąt realizacji.

Realizacja wydawnicze
więcej
Wystawy indywidualne
więcej