wariacje bez powtórzeń

dla chcącego nic trudnego. a nawet jeśli w międzyczasie okazuje się to trudne, to ostatecznie jest również niezwykle satysfakcjonujące. Jedenastu autorów, dwadzieścia jeden tekstów, jeden redaktor, mnóstwo radości ze wspólnej pracy, to najkrótsze podsumowanie projektu creative writing — formy zaawansowane, który właśnie zaowocował wydaniem książki „Wariacje bez powtórzeń”. 

w ubiegłym semestrze grupa studentów i studentek grafiki wyraziła chęć dodatkowej pracy twórczej. z ich inicjatywy zostały zorganizowane pozaprogramowe spotkania kreatywne, podczas których kilkunastu uczestników pisało teksty literackie, kreowało światy przeżyć bohaterów, poznawało warsztat tworzenia i opowiadania inspirujących i wciągających fabuł. 

W rezultacie twórczych spotkań powstała książka, zbiór opowiadań, które z powodzeniem przechodzą test czytelniczy i zdobywają akceptację odbiorców. Podobają się po prostu.

— Najcenniejsze w tym przedsięwzięciu były wytrwałość uczestników, to były przecież zajęcia dodatkowe, poszerzające o zupełnie nowe kompetencje te umiejętności, które zwykle przypisuje się profesji projektowania graficznego — mówi prof. Igor Borkowski, promotor inicjatywy i redaktor zbioru opowiadań.

— Bardzo istotne jest też kompleksowe w realizacji podejście do projektu. Nie tylko napisaliśmy i zredagowaliśmy teksty, ale też po naszej stronie było przygotowanie projektu okładki, skład i łamanie, by wydawnictwo dostało już gotowe do druku materiały. 

W „Wariacjach bez powtórzeń" znajdziemy rozwiązania zagadek kryminalnych, opowiadania bawiące się rekwizytami, próbki narracji w stylu noir. 

Książkę właśnie opublikowało krakowskie wydawnictwo Libron.

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie, a czytelnikom i czytelniczkom życzymy inspirującej lektury.