Wina: czyja, a może czyje?

Choć to nie koniec roku, zapraszamy na serię podsumowań.
Za nami semestr zimowy, a co za tym idzie: uzbierało się projektów godnych prezentacji. Skoro prezentacja, to prawie wernisaż. A cóż to byłby za wernisaż bez wina? 

Wino w pierwszej kolejności powinno cieszyć kubki smakowe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby cieszyło też oko, zwracając na siebie uwagę efektowną etykietą, z której można odczytać świat przeżyć winnicy, winiarza i samego wina. Opakowanie w tym wypadku niczym nie różni się od płótna reklamowego — opowiada (w niedeklaratywny sposób) historię stojącą za produktem, pozwala też nieść ją dalej, stając się powodem do komunikacji w różnych sytuacjach: w restauracji, w sklepie, przy kolacji. Wino jest wdzięcznym towarzyszem socjalności — wymaga adekwatnych warunków wizualnych. A o te, kolejny już raz zadbały zespoły studentów_tek 

Do tegorocznej edycji projektu organizowanego wspólnie z Janem Andrzejewskim z Ars Vini i Agnieszką Szydziak, twórczynią portalu have a bite zaproszenie przyjęło 18 winnic (Winnica Niewinne Pole, WINNICA GALA, Winnica 55-100, Winnica pod Lipą, Winnica Zimna Woda, Szlak Winnic Pomorza Zachodniego, Wine&Tennis, Winnica Katarzyna, Winnica Taddeus, Weingut Karol Maksymowicz, WINNICA JANIA, Winnica Amber, DYMEK Winiarnia i Winnica, Winnica Lorek, Dwa Wzgórza, Winnica Emila, Winnica Zbrodzice, INVICTUS). 

Zespoły studenckie mierzyły się z wyzwaniem kompleksowego projektu graficznego, na który złożyły się takie zagadnienia jak przeprowadzenie badań rynku, oszacowanie sytuacji zastanej winnicy, wypracowanie strategii wzorniczej i kreacji konkretnych realizacji graficznych dla oferowanych przez daną winnicę rodzajów wina.

O tym, jakich etykiet winni byli poprzednicy i poprzedniczki możecie Państwo przeczytać tutaj:

https://www.behance.net/gallery/113328291/Etykiety-polskich-win

Tutaj o tym, do czego służą opakowania zdaniem koordynatora projektu, dra Mariusza Wszołka: 

http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.cejsh-6b16946e-c205-4553-91eb-a0aa288e61f6

↑ skład grupy projektowej: chudy, niemczykiewicz, lewandowska, sałdan

↑ skład grupy projektowej: frączek, niewiejska, siennicka, zakrocka

↑ skład grupy projektowej: Olech, Antochewicz, Popiel, Kobiór, Wawrzyniak

↑ skład grupy projektowej: Chyl, Glamkowska, Marczak, Szczepańska

↑ skład grupy projektowej: rydz, pakulski, djangmah,  gorzeń

Opiekunowie projektu:

dr Mariusz Wszołek

dr Radosław Stelmaszczyk