Szukamy producentów polskich win

Znów połączymy siły z ArsVini!
Szukamy producentów polskich win.

Studenci_ntki naszego kierunku wespół z ars vini ponownie wezmą na kreatywny warsztat opakowania polskich winnic, projektując w głównej mierze narrację wizualną, w której opakowanie będzie tylko zwieńczeniem całego procesu. Zadanie studiujących będzie polegało na tym, żeby współpracując z polskimi winnicami wydobyć ich kapitał tożsamościowy i przedstawić go w formie etykiety — wspólnie z winiarzami poszukać odpowiedzi na pytania: kim jesteśmy, co robimy, dlaczego to robimy, dlaczego to jest dla nas ważne? przecież chodzi o to, żeby zaprojektować etykietę, którą się pamięta i do której ma się słabość! 

W nadchodzącym roku akademickim poświęcimy czas, energię i spore zasoby kreatywności oraz umiejętności graficznych do projektowania etykiet dla tutejszych win, koncentrując się na działaniu dospołecznym, partycypacyjnym i zorientowanym na użytkownika — zależy nam przede wszystkim na tym, aby tutejsze winiarstwo zyskało jasny, klarowny, wolny od sprzeczności profil wizualny przy jednoczesnym poszanowaniu odrębności każdej winnicy. stoimy bowiem na stanowisku, że etykieta — i szerzej — opakowanie jest podstawowym nośnikiem tożsamości organizacji (marki) — świadczy o jej statusie, charakterystyce oraz zapewnia wyróżnialność na półce sklepowej. to etykieta sprzedaje wino! 

Zapraszamy wszystkich produkujących polskie wina do wzięcia udziału w trzeciej — ostatniej edycji projektu, w którym studenci i studentki pod czujnym okiem zespołu dydaktyków katedry grafiki, projektantów komunikacji wizualnej i fachowców związanych z branżą winiarską i kulinarną będą eksperymentować z warstwą wizualną, zadając pytania, które pozwolą określić niepowtarzalny charakter przyszłego opakowania. żeby wziąć udział w projekcie należy wypełnić krótki formularz: link

Ze strony katedry grafiki opiekunem projektu będzie dr Mariusz Wszołek oraz dr Radosław Stelmaszczyk. Merytorycznie projekt wesprze Jan Andrzejewski z winoteki ars vini. Kontakt do osoby odpowiedzialnej za projekt: jan andrzejewski

Dotychczasowe realizacje:

Polskie wina vol. 1: https://grafika.swps.pl/article/?id=1828 

Polskie wina vol. 2: https://grafika.swps.pl/article/?id=1897 


Udział w projekcie jest bezpłatny; winnice przystępując do projektu wyrażają zgodę na publikację prac studentów na stronie internetowej Katedry Grafiki oraz w mediach społecznościowych i w katalogu prac studenckich.