Memory Dialogues on Antisemitism and Racism

21 marca najczęściej kojarzony jest jako pierwszy dzień wiosny czy Dzień Wagarowicza. Jak się okazuje, to również Światowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową — święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1966. Nie przez przypadek właśnie dzisiaj dzielimy się z Państwem podsumowaniem pewnego projektu. 

Warsztaty (5-11 kwietnia 2023 roku) realizowane były w Norwegii przez Falstad Center oraz POLIN Muzeum Historii Polskich Żydów.  Ich profil nawiązywał do licznych przykładów ekstremizmu ostatnich lat. Stanowiły one kontynuację długoletniego projektu Memory Dialogues on Antisemitism and Racism.

W tegorocznej odsłonie spotkały się osoby studiujące z Brazylii, Indii, Iranu, Japonii, Kenii, Niemiec, Norwegii, Polski i Ukrainy i wykładowcy_czynie z Volda University College, University of Bergen, Freie Universität Berlin, HMS Hamburg Media School, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu SWPS. 

Interdyscyplinarne zespoły mierzyły się z zadaniem zaprojektowania konceptu (wydarzenia, przestrzeni wirtualnej, materiałów edukacyjnych, filmu, wystawy), który podejmował problem rasizmu i antysemityzmu. 

Oczywiście wspólna praca nie była jedyną okazją do interkulturowej integracji. Na potwierdzenie krótka relacja fotograficzna.