grafika: historie - kuba węgliński i piotr odrowąż: tweak

Nazywamy się tweak i jesteśmy kooperatywą projektową z Wrocławia. Tworzymy komunikację wizualną dla nowych i tradycyjnych mediów. Naszą specjalnością są systemy identyfikacji wizualnej marek. Posiadamy wiedzę i kompetencje z zakresu projektowania: logo, stron internetowych, papeterii firmowej, wizytówek, szablonów prezentacji, systemów orientacji przestrzennej, opakowań, materiałów marketingowych. Poruszamy się sprawnie także w obszarze składania i łamania magazynów oraz książek, projektowania plakatów, infografik, UI oraz innych materiałów zarówno do sieci, jak i do druku.

 

W swojej pracy stawiamy na rozwiązania systemowe. Lubimy zaczynać od początku, czyli od dogłębnego poznania marki, produktu, czy usługi, z którą będziemy pracować. Dopiero, gdy dobrze zrozumiemy jej charakter, mocne strony, otoczenie rynkowe i kontekst kulturowy, przechodzimy do planowania strategii komunikacyjnej. Dobrze zaplanowana strategia, czyli decyzja o tym, co i jak chcemy komunikować w długiej perspektywie, daje grunt do wypracowania relewantnych konceptów. Ponieważ wierzymy, że najskuteczniejsze są przejrzyste idee, zaprezentowane w prostej, podporządkowanej funkcji, formie, preferujemy minimalny, transparentny styl. To podejście pozwala nam na wypracowywanie spójnych narracji wizualnych, które nie tylko oddają charakter marki i wyróżniają ją na rynku, ale są też atrakcyjne dla publiczności.

Cenimy sobie dobre i trwałe relacje z klientem. Dlatego nie stosujemy utartych schematów i do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Lubimy współpracować na poziomie partnerskim, bo w końcu mamy te same cele. Zdajemy sobie też sprawę, że tylko łącząc Twoją znajomość marki z naszymi kompetencjami projektowymi, jesteśmy w stanie tworzyć konsekwentne rozwiązania, które dadzą długofalowy rezultat.

 

Więc, jeśli jest jakiś projekt, o którym chciałbyś z nami porozmawiać, zapraszamy do kontaktu.