grafika: historie - filip susmanek studio formatyw

dotychczas przekonywaliśmy państwa, że jesteśmy znani wszystkim, którzy nas znają. nadchodzi jednak moment, w którym chcemy przedstawić tych, których sami znamy. grafika: historie to przede wszystkim historie ludzi, którzy pokazują, że można robić rzeczy (i nie tylko) w ramach sektorów kreatywnych, niekoniecznie zamykając się w sztywnych ramach rynku i biznesu. to historie inspirujące do działania na rzecz zmiany otaczającej nas rzeczywistości, bo zmiana świata zaczyna się w bliskim sąsiedztwie. trzeci film to  historia  absolwenta grafiki swps, który współprowadzi studio formatyw.

Wszystko zaczyna się w punkcie A, gdzie spotykamy ludzi oraz ich potrzeby i razem zaczynamy działać. Obserwujemy rzeczywistość pod różnymi kątami, wypatrujemy plusów i minusów, dzielimy zadania, mnożymy pomysły. Wiemy, że nie każdy odcinek jest prostą, więc stale szukamy wymiernych rozwiązań. Jesteśmy różnymi pierwiastkami, ale mamy wspólny mianownik – lubimy, gdy historia zatacza koło i ludzie do nas wracają z kolejnymi projektami. Dla nas nie liczy się tylko treść, ale i forma, a suma treści i formy powoduje, że wszystko nabiera kształtów

Dodatkowe informacje:

  • Artykuł Filipa Susmanka w strefie designu: link
  • Profil w serwisie Facebook: link
  • Strona internetowa studia formatyw: link

o projekcie: 

przedstawimy historię ludzi, pracy, projektów, ustami projektantów i projektantek, którzy ukończyli wrocławską grafikę na uniwersytecie swps. odwiedzimy projektantów w ich miejscu pracy, na mieście, w knajpie, bo projektowanie to ten fach, który wymaga osobliwego podejścia do praktyki rozwiązywania problemów - przestrzeń jest tutaj sprawą drugorzędną. realizowany projekt filmowy to próba opowiedzenia historii, które się wydarzyły m.in. ze względu na specyfikę programu studiów graficznych prowadzonych na uniwersytecie swps i wydarzają z uwagi na indywidualne zainteresowania i pracę zawodowo-projektową naszych absolwentów. zdajemy sobie sprawę, że sektor kreatywny jest nieprzewidywalny, ale nierzadko zaskakuje nas pomysłowość naszych studentów w strategiach działań; tych projektowych  i tych nierzadko życiowych.