katalog prac studentów 2

przed Państwem drugi w naszej 10-letniej historii katalog prac studentek i studentów naszej katedry (2017–2020).

czasami, zamiast rozpisywać się o tym, jacy jesteśmy i co robimy, wolimy pokazać to za pośrednictwem projektów. nie naszych; studenckich. te mówią same za siebie. i to jak mówią! 

czasami jednak postanawiamy zabrać głos i co nieco dopowiedzieć. tak jak we wstępie do publikacji, opisując zespół, uczynił to mariusz wszołek.

„wszyscy jesteśmy projektantami, ale zajmujemy się różnymi obszarami. projektowanie to pewien sposób myślenia o otaczającej nas rzeczywistości w kategoriach problemów i możliwości ich rozwiązań. to trudny fach, w którym nie ma prostych odpowiedzi, bo pytania, jakie trzeba zadawać, również nie są proste. jak powtarzamy naszym studentkom i studentom – projektowanie powinno odbywać się w służbie ludziom, z ludźmi i powinno także dotyczyć ludzi, mając zawsze w pamięci, że ci potrzebują środowiska do życia i przeżycia. tak te studia (mniej więcej) są zrobione. to wydaje się trudne, ale (dla niektórych) owa trudność może być ciekawa.

dowody na to, że nasz sposób myślenia o projektowaniu znajduje swoje praktyczne i dydaktyczne zastosowanie, można znaleźć w niniejszym katalogu, w którym przedstawiamy wybrane rezultaty czterech ostatnich lat pracy. a pracujemy w różnych rolach społecznych (i nierzadko z różnym skutkiem) jako studenci, wykładowcy, artyści i naukowcy – generalnie jako partnerzy (czyt. zespół), w imieniu których mam przyjemność zaprosić państwa do lektury katalogu!”.

  • przygotowanie katalogu: małgorzata ciesielska, katarzyna sowa, mariusz wszołek
  • zdjęcia: mateusz antczak
  • wydawnictwo: swps uniwersytet humanistycznospołeczny 
  • liczba stron: 208
  • isbn: 978-83-62443-63-5
  • do pobrania: pdf