kolegtyw – studencki meetup

kolegtyw to meetup dla studentek i studentów grafiki swps, zaprojektowany przez zespół składający się z przedstawicielek i przedstawicieli właśnie tej grupy. skąd pomysł? jak twierdzą, w czasie pandemii doświadczyli samotności w sieci oraz braku życia akademickiego. deklarują, że wzięli do serca nauki zasłyszane na zajęciach i zrozumieli, że uczucia towarzyszące w tych trudnych czasach są manifestacją problemu objawiającego się brakiem możliwości przebywania z ludźmi i inicjowania interakcji. wyjątkowe okoliczności potrzebują nietuzinkowo zaprojektowanych rozwiązań, dlatego też w kilka miesięcy zebrali się i utworzyli meetup.


„nasza inicjatywa jest stworzona głównie z myślą o studentach pierwszego roku, którzy nie mieli okazji poznać siebie nawzajem inaczej niż tylko poprzez awatary na classroomie. jako osoby ze starszych roczników, odczuwamy również,  jak nasze więzi słabną w cyberprzestrzeni, kiedy to słyszymy się tylko, gdy udzielamy odpowiedzi na zajęciach”.

m. 


„podczas wydłużającego się okresu pandemii, a co za tym idzie: zajęć w trybie zdalnym, zaczęliśmy odczuwać coraz większy spadek motywacji, zaangażowania i kreatywności. spotkania online w zespołach projektowych mobilizowały nas i pomagały wzajemnie się inspirować, dlatego zaczęliśmy myśleć nad taką inicjatywą dla wszystkich studentów i studentek”.

a.


grupa odbiorców(-czyń) została na razie zawężona do słuchaczy(-czek) kierunku grafika na uczelni SWPS po to, by móc odtworzyć kameralny klimat oraz doświadczenie przebywania w przestrzeni uczelni (w grupie osób z tego samego kierunku). zupełnie jak podczas korytarzowych spotkań między zajęciami i rozmów przerywanych kęsem kanapki lub łykiem kawy.


„mamy plan, by spotkania odbywały się co dwa miesiące lub częściej - zależy nam na zapewnieniu atmosfery, w której każdy może poczuć się dobrze. coś powie, zostanie wysłuchanym, bez obaw o krytykę podczas zadawania pytań”.

m.


na każdym spotkaniu odbędzie się wystąpienie dwóch prelegentów(-tek) dzielących się wiedzą, zainteresowaniami i zawodowymi losami. następnie, popijając swoje ulubione napoje, uczestnicy(-czki) wezmą udział w networkingu, który będzie okazją do wspólnych poszukiwań, a także dzielenia się doświadczeniami: przemyśleniami, pomysłami, zainteresowaniami. 


„zdajemy sobie sprawę, że studenci i studentki pierwszoroczni nie tak wyobrażali sobie życie na uczelni. networking na meetupach daje możliwość wypicia, chociaż tego wirtualnego piwka i zapoznania się z innymi w luźnej, kameralnej atmosferze”.

m.


kiedy tylko uczelnie zostaną otwarte, spotkania będą odbywać się na żywo.


„chcemy, aby nasi koledzy i koleżanki mieli miejsce, gdzie mogą bez obaw o krytykę, pokazać swoje zainteresowania we wszelkich dziedzinach projektowania”.

a.


pierwsze spotkanie (online) odbędzie się 13 maja o godzinie 18:00

informacje o inicjatywie można odnaleźć na facebook’u kolegtywu  oraz na instagramie.

zespół publikuje regularnie również w na grupie grafiki swps na facebooku.


od kadry: kibicujemy, wspieramy, podziwiamy. 

mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mogli dołączyć...