Program studiów

Program studiów opiera się na idei szkoły mistrzowskiej, czyli ścisłej współpracy z promotorem nad projektem dyplomowym. Przedmioty, ułożone w logikę procesu projektowego analizy-strategii-kreacji, pełnią służebną rolę wobec głównego projektu.

Kandydaci

Poszukujemy marzycieli, bo to dobry punkt wyjścia w projektowaniu; kształcimy pragmatyków, żeby zmiana przez design była możliwa. Oczekujemy krytycznej analizy, żeby zobaczyć to, czego nie widzą inni. Uprzedzamy - to trudna robota.

Absolwenci

A co gdyby sprowadzić projektowanie do moderacji i animacji zmiany społecznej, w której grafika jest tylko sposobem porozumiewania się, językiem przy pomocy którego komunikujemy, zwracamy uwagę odbiorcy, uświadamiamy, informujemy, wreszcie irytujemy, kwestionujemy status quo: tak, to nasza wizja projektantów graficznych.

Plan studiów

Dotychczas pisaliśmy, że wszystko widać, więc ktoś to musiał zaprojektować. Drugi raz nie możemy tego zrobić, no bo jakby to wyglądało? A zatem inaczej: Chcemy “śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek”. (Zefram Cochrane, 2119). Brzmi jak wyzwanie.

diagnozaproblemów kreacjarozwiązań prototypowaniei rozwój definicjaproblemów plenerdydaktyczny wprowadzenie wdrożenie semestr 1 semestr 2 semestr 3 semestr 4
proces rekrutacji
przygotowanie propozycji konspektu dyplomowego

podstawą przyjęcia na studia 2—go stopnia jest opracowanie propozycji konspektu dyplomowego. szczegółowa struktura projektu dostępna jest tutaj: link. zanim zaczniemy wspólną przygodę, musimy się poznać.

konsultacje propozycji konspektu dyplomowego

w trakcie przygotowania propozycji projektu będziemy do państwa dyspozycji, służąc radą, konsultacją i wsparciem merytorycznym. zachęcamy do umawiania się na konsultacje z naszymi wykładowcami. możecie państwo również skorzystać z dodatkowych materiałów, które można pobrać tutaj: link wkrótce.

proces rekrutacji na studia II—go stopnia

na podstawie złożonego konspektu pracy dyplomowej komisja rekrutacyjna podejmie decyzję odnośnie przyjęcia państwa na studia magisterskie. szczegółowe informacje znajdziecie państwo tutaj: link wkrótce

zaprojektuj swoje studia

Studia magisterskie z projektowania graficznego to pierwsze takie studia, które można sobie zaprojektować i nie jest to jedynie pusta deklaracja, a postulatem szkoły mistrzowskiej, w której przedmioty pełnią służebną rolę wobec projektu dyplomowego, który realizowany jest przez cały okres studiów. Przede wszystkim zależy nam na stworzeniu akademicko-projektowego środowiska, w którym możliwe jest rozwiązywanie problemów projektowych i dostarczanie rozwiązań prostych w użyciu.

Główną walutą jest ciekawość, która pozwala otwierać drzwi. Czasem niewiele trzeba, żeby zobaczyć, co jest po drugiej stronie. Przede wszystkim zależy nam na stworzeniu akademicko-projektowego środowiska, w którym możliwe jest rozwiązywanie problemów projektowych i dostarczanie rozwiązań prostych w użyciu. Główną walutą jest ciekawość, która pozwala otwierać drzwi. Czasem niewiele trzeba, żeby zobaczyć, co jest po drugiej stronie.

a co jeśli jest inaczej?

Czasem te oczywistości w otaczającej nas rzeczywistości stanowią właściwy punkt wyjścia do zadania sobie prostego pytania: a co jeśli jest inaczej? Tak zaczyna się projektowanie: od ciekawości i chęci zadania tego dość prostego pytania - dalej jest już coraz trudniej, ale o tej trudności zapominamy, bo jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości, która jest nieprzewidywalna, nieoczywista i może właśnie dlatego taka ciekawa.

Wybrane kursy:

- Alternatywne doktryny projektowe
- Praktyka projektowania
- interaction design
- User experience
- Design thinking
- Grafika użytkowa
- Grafika warsztatowa
- Plener projektowy
- Visual communication
- Strategia projektu
- Ideacja
- Prototypowanie
- Projektowanie innowacji

rekrutacja

Czasem trzeba więcej

Szanowni państwo, można powiedzieć o nas wszystko, ale nie to, że nie odpisujemy na listy. Otóż odpisujemy, więc zachęcamy do kontaktu: gwroclaw@swps.edu.pl

Co mamy do zaoferowania?
więcej
Kogo szukamy?
więcej
Dlaczego warto?
więcej
Czym jest szkoła mistrzowska?
więcej
Jak wygląda proces kształcenia na studiach magisterskich?
więcej