AktualnościMemory dialogues on antisemitism and racism
memory dialogues on antisemitism and racism
21 marca najczęściej kojarzony jest jako pierwszy dzień wiosny czy dzień wagarowicza. Jak się okazuje, to również światowy dzień walki z dyskryminacją rasową — święto ustanowione przez zgromadzenie ogólne ONZ w 1966. nie przez przypadek właśnie dzisiaj dzielimy się z państwem podsumowaniem pewnego projektu.
Warsztaty (5-11 kwietnia 2023 roku) realizowane były w norwegii przez falstad center oraz polin muzeum historii polskich żydów. Ich profil nawiązywał do licznych przykładów ekstremizmu ostatnich lat. Stanowiły one kontynuację długoletniego projektu memory dialogues on antisemitism and racism.
W tegorocznej odsłonie spotkały się osoby studiujące z brazylii, indii, iranu, japonii, kenii, niemiec, norwegii, polski i ukrainy i wykładowcy_czynie z volda university college, university of bergen, freie universität berlin, hms hamburg media school, uniwersytetu warszawskiego oraz uniwersytetu swps.
Interdyscyplinarne zespoły mierzyły się z zadaniem zaprojektowania konceptu (wydarzenia, przestrzeni wirtualnej, materiałów edukacyjnych, filmu, wystawy), który podejmował problem rasizmu i antysemityzmu.
Oczywiście wspólna praca nie była jedyną okazją do interkulturowej integracji. Na potwierdzenie krótka relacja fotograficzna.
Wstępne prezentacje dot. rasizmu, antysemityzmu i wszelkich form dyskryminacji Thon Hotel Opera oraz https://deichman.no/