aktualności

Aktualności

 • 04.08.2014
  Jak mawiał Viktor Papanek, projektant i teoretyk designu, uczeń samego Franka Lloyda Wrighta Wszyscy jesteśmy projektantami. Nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Niezależnie od tego, czy zajmujemy się językiem, komunikacją, ekonomią, wzornictwem, czy komunikacją wizualną, orientujemy naszą pracę na projektowanie rozumiane jako rozwiązywanie problemów. Współcześnie design rozumiany jest jako proces, w którego centrum stoi łączenie interdyscyplinarnych kompetencji i akcelerowanie procesów kreatywnych przez szeroką eksplorację problemów projektowych.
 • 22.09.2014
  serdecznie państwa zapraszamy do udziału w kolejnej edycji międzynarodowych warsztatów z komunikacji interkulturowej, które odbędą się w Oerlinghausen 22. - 27. września 2014.
 • 31.03.2014
  konkurs głowa się rusza jest skierowany do osób planujących podjąć studia graficzne we wrocławskim wydziale szkoły wyższej psychologii społecznej na kierunku grafika. w trzeciej edycji zadanie konkursowe ma charakter społeczny. Wydawać by się mogło, że wszyscy potrafią czytać, a jeszcze, że potrafią czytać ze zrozumieniem.
 • 16.06.2014
  Drodzy Państwo. przygotowujemy nowy projekt, do realizacji którego potrzebujemy Państwa pomocy. Zerknijcie do swojej pamięci i sprawdźcie, czy nie znajdujecie tam ciekawych powiedzonek, wymówek oraz wpadek językowych Państwa wykładowców. Wystarczy wpisać stosowny tekst i podpisać, kto jest autorem tekstu.
 • 13.06.2014
  fleischer, misiak, laszuk, kłosiński i wszołek opowiedzą o tym, czym dla nich jest projektowanie. a dla osób zainteresowanych studiami projektowymi, warsztaty kompetencyjne i całodniowe spotkanie z instytutem grafiki swps. zapraszamy na trzecią edycję projektu main event pod hasłem: czym jest projektowanie.
 • 18.05.2014
  W jaki sposób połączyć osiągnięcia techniczne z tradycyjnym warsztatem graficznym tak, aby nadać zupełnie nowe cechy tworzonym realizacjom? Zapraszamy na wystawę autorskich grafik Jacka Joostberensa – profesora nadzwyczajnego z Instytutu Grafiki SWPS we Wrocławiu. Wernisaż odbędzie się 18 maja 2014 r. we wrocławskiej siedzibie SWPS. Wstęp wolny.
 • 21.03.2014
  21 marca 2014 naszym gościem w ramach spotkań z cyklu "projektanci o projektowaniu" będzie marian misiak, wrocławski projektant-typograf. uprzejmie zapraszamy o godz. 18:00 do galerii wnętrz domar (galeria pop-up).