aktualności

Aktualności

 • 08.09.2014
  „Powiedzonka wykładowców” to projekt wystawowy realizowany przez Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Celem projektu jest próba rozluźnienia wizerunku studiów i relacji komunikacyjnej na linii student – wykładowca. Podobnie jak ubiegłoroczne „wymówki studenckie”, powiedzonka wykładowców pojawią się na wrocławskim Rynku przy ul. Szewskiej 14 sierpnia 2014 r.
 • 25.07.2014
  W tegorocznej edycji konkursu głowa się rusza zadaniem uczestników było zaprojektowanie wizualnej instrukcji mycia naczyń bez użycia tekstu. Jury konkursu otrzymało 52 prace, z pośród których wybrano jednego zwycięzcę, którym jest Pan Michał Ordowski. Praca Pana Michała, jako jedyna definiowała problem projektowy z perspektywy systemowej, wskazując zarówno na samą instrukcję mycia naczyń w różnych odmianach (mycie ręczne, zmywarka do mycia naczyń, etc.), oraz na możliwe skutki wyboru danej drogi. Pan Michał w swojej pracy zastosował dużą liczbę zmiennych, które pokazują, że potrafi myśleć kompleksowo w ramach pracy projektowej. Również warto zaznaczyć, że ta praca nie była wysoce skonwencjonalizowana, co było dominującą cechą większości nadesłanych prac.
 • 04.08.2014
  Jak mawiał Viktor Papanek, projektant i teoretyk designu, uczeń samego Franka Lloyda Wrighta Wszyscy jesteśmy projektantami. Nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Niezależnie od tego, czy zajmujemy się językiem, komunikacją, ekonomią, wzornictwem, czy komunikacją wizualną, orientujemy naszą pracę na projektowanie rozumiane jako rozwiązywanie problemów. Współcześnie design rozumiany jest jako proces, w którego centrum stoi łączenie interdyscyplinarnych kompetencji i akcelerowanie procesów kreatywnych przez szeroką eksplorację problemów projektowych.
 • 22.09.2014
  serdecznie państwa zapraszamy do udziału w kolejnej edycji międzynarodowych warsztatów z komunikacji interkulturowej, które odbędą się w Oerlinghausen 22. - 27. września 2014.
 • 31.03.2014
  konkurs głowa się rusza jest skierowany do osób planujących podjąć studia graficzne we wrocławskim wydziale szkoły wyższej psychologii społecznej na kierunku grafika. w trzeciej edycji zadanie konkursowe ma charakter społeczny. Wydawać by się mogło, że wszyscy potrafią czytać, a jeszcze, że potrafią czytać ze zrozumieniem.
 • 16.06.2014
  Drodzy Państwo. przygotowujemy nowy projekt, do realizacji którego potrzebujemy Państwa pomocy. Zerknijcie do swojej pamięci i sprawdźcie, czy nie znajdujecie tam ciekawych powiedzonek, wymówek oraz wpadek językowych Państwa wykładowców. Wystarczy wpisać stosowny tekst i podpisać, kto jest autorem tekstu.
 • 13.06.2014
  fleischer, misiak, laszuk, kłosiński i wszołek opowiedzą o tym, czym dla nich jest projektowanie. a dla osób zainteresowanych studiami projektowymi, warsztaty kompetencyjne i całodniowe spotkanie z instytutem grafiki swps. zapraszamy na trzecią edycję projektu main event pod hasłem: czym jest projektowanie.