aktualności

Aktualności

 • 04.11.2014
  uprzejmie państwa zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu komunikacje w rozmowie. trochę zmieniamy, jak to zwykle u nas bywa, formułę, skupiając się na kwestiach może i mniej projektowo-graficznych, ale za to bardziej na kwestiach społecznych i kulturowych. Chcemy również, żeby komunikacje w rozmowie były przestrzenią do dyskusji, może nawet (merytorycznych) kłótni. Czy nam to wyjdzie, czas pokaże.


  No więc tym razem będzie o pieniądzach oraz o tym, że każdy może być bogaty, ale nie wszyscy. Jak to jest, że zakochujemy się w czymś, co zostało wymyślone do zarabiania naszych pieniędzy? A kto powiedział, że to nasze pieniądze? Profesor Fleischer, autor książki pt." kapitał - niestety (nie) ludzki" (i wielu innych, rzecz jasna), przedstawi swoją (zapewne oryginalną) opinię na ten temat.
 • 14.10.2014
  uprzejmie informujemy, że nakładem wydawnictwa libron ukazała się kolejna książka prof. michaela fleischera. w „kapitale’ prof. fleischer podejmuje temat współczesnego systemu kapitalistycznego, wolnego rynku i konsumpcjonizmu, ubierając całość w ramy krytycznej analizy systemowej.
 • 08.09.2014
  „Powiedzonka wykładowców” to projekt wystawowy realizowany przez Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Celem projektu jest próba rozluźnienia wizerunku studiów i relacji komunikacyjnej na linii student – wykładowca. Podobnie jak ubiegłoroczne „wymówki studenckie”, powiedzonka wykładowców pojawią się na wrocławskim Rynku przy ul. Szewskiej 14 sierpnia 2014 r.
 • 25.07.2014
  W tegorocznej edycji konkursu głowa się rusza zadaniem uczestników było zaprojektowanie wizualnej instrukcji mycia naczyń bez użycia tekstu. Jury konkursu otrzymało 52 prace, z pośród których wybrano jednego zwycięzcę, którym jest Pan Michał Ordowski. Praca Pana Michała, jako jedyna definiowała problem projektowy z perspektywy systemowej, wskazując zarówno na samą instrukcję mycia naczyń w różnych odmianach (mycie ręczne, zmywarka do mycia naczyń, etc.), oraz na możliwe skutki wyboru danej drogi. Pan Michał w swojej pracy zastosował dużą liczbę zmiennych, które pokazują, że potrafi myśleć kompleksowo w ramach pracy projektowej. Również warto zaznaczyć, że ta praca nie była wysoce skonwencjonalizowana, co było dominującą cechą większości nadesłanych prac.
 • 04.08.2014
  Jak mawiał Viktor Papanek, projektant i teoretyk designu, uczeń samego Franka Lloyda Wrighta Wszyscy jesteśmy projektantami. Nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Niezależnie od tego, czy zajmujemy się językiem, komunikacją, ekonomią, wzornictwem, czy komunikacją wizualną, orientujemy naszą pracę na projektowanie rozumiane jako rozwiązywanie problemów. Współcześnie design rozumiany jest jako proces, w którego centrum stoi łączenie interdyscyplinarnych kompetencji i akcelerowanie procesów kreatywnych przez szeroką eksplorację problemów projektowych.
 • 22.09.2014
  serdecznie państwa zapraszamy do udziału w kolejnej edycji międzynarodowych warsztatów z komunikacji interkulturowej, które odbędą się w Oerlinghausen 22. - 27. września 2014.
 • 31.03.2014
  konkurs głowa się rusza jest skierowany do osób planujących podjąć studia graficzne we wrocławskim wydziale szkoły wyższej psychologii społecznej na kierunku grafika. w trzeciej edycji zadanie konkursowe ma charakter społeczny. Wydawać by się mogło, że wszyscy potrafią czytać, a jeszcze, że potrafią czytać ze zrozumieniem.